Joža Ráža už pre kolíziu s cyklistom vyšetruje polícia. Rieši to ako priestupok


Foto: Joža Ráža už pre kolíziu s cyklistom vyšetruje polícia. Rieši to ako priestupok Foto: FB Jožo Ráž / FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Kolízia speváka legendárnej skupiny Elán Joža Ráža s cyklistom v centre Bratislavy má pokračovanie. V prípade už aktuálne koná polícia. Tá udalosť prešetruje ako priestupok. K nehode došlo 10. júna na križovatke Odborárske námestie - Sasinkova. Auto, ktoré šoféroval Jožo Ráž sa po tom, ako naskočila zelená, zrazilo s cyklistom.

„Môžeme potvrdiť, že policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave v súčasnosti vykonávajú úkony podľa ustanovení § 58 zákona č. 372/1990 Zb. o priestupkoch, vo vzťahu k Vami uvedenej udalosti v cestnej premávke, ku ktorej malo dôjsť 10.06.2024 v centre Bratislavy,“ odpovedal na otázku Bratislavak.sk krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Nie je však jasné, či niekto na políciu podal podnet a muži zákona začali šetrenie po ohlásení udalosti, alebo polícia koná preto, že kolízia hudobníka s cyklistom je už verejne známou udalosťou, a informácie o nej sa z médií dostali aj k polícii.

K prípadom, keď polícia, alebo prokuratúra začnú konať samé od seba bez ohlásenia z vonkajšieho prostredia už došlo. Známa je kauza vojnového cintorína v obci Ladomirová na východnom Slovensku, kde generálny prokurátor Maroš Žilinka začal konať proaktívne, len na základ statusu ruského veľvyslanca o údajnom zničení cintorína.


Polícia tiež neuviedla, či vyšetruje samotnú kolíziu vodiča s cyklistom, alebo prípadne odchod z miesta nehody.

Som príliš populárny a ľudia si ma fotia, povedal Ráž prečo nezastavil

O nehode prvý informoval Jakub Tomiš na sociálnej sieti. Svedka najviac prekvapilo, že Jožo Ráž po kolízii z miesta odišiel. Spevák neskôr svedkovi ponúkol vysvetlenie, že videl ako sa cyklista zodvihol zo zeme, a tak odišiel.

Neskôr sa hudobník vyjadril aj verejne. Dôvodom nezastavenia malo byť to, že je príliš populárny a ľudia si ho fotia. „Nemal som dôvod zastaviť, lebo mňa všade všetci strašne radi fotia a všetci chcú so mnou niečo mať a chcú podpis alebo vypiť si, alebo čo. Proste ja veľmi nerád sa takto ukazujem. Ja som v tomto opatrný, lebo mám hrozné skúsenosti s tým, že som populárny a ľudia strašne so mnou chcú stále niečo mať, a to sa nedá vydržať,“ povedal Jožo Ráž pre TV Markíza.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: