Mestská knižnica Bratislava vyhlasuje 8. ročník súťaže Bratislava, moje mesto pre všetkých školákov


Foto: Mestská knižnica Bratislava vyhlasuje 8. ročník súťaže Bratislava, moje mesto pre všetkých školákov Foto: Mestská knižnica v Bratislave

Mestská knižnica v Bratislave v spolupráci so Staromestskou knižnicou, Knižnicou Ružinov, Knižnicou Bratislava - Nové Mesto a Miestnou knižnicou Petržalka vyhlasujú 8. ročník literárno-výtvarnej súťaže pre bratislavských školákov s názvom BRATISLAVA, MOJE MESTO 2018. 

Mottom súťaže pre tento rok je: Bratislava dnes a pred 100 rokmi. 

„Tento rok oslavujeme 100. výročie vzniku Československa a 25. výročie vzniku  samostatného štátu. Takmer počas celej doby je hlavným mestom Slovenska Bratislava. Za 100 rokov v ňom prežilo svoj život niekoľko generácií, mesto sa zmenilo, rozrástlo, zmodernizovalo, zmenila sa doba. Cieľom tohoročnej súťaže je zamyslieť sa a zobraziť vývoj a zmeny v Bratislave. Či už dobré alebo zlé,“ hovoria organizátori súťaže. 

Témou tohto ročníka súťaže je: Príbeh jedného miesta. 

„Vyberte si jedno miesto (budovu, ulicu, park, štvrť...) a zachyťte jeho príbeh. Oceníme, ak v prácach bude zaznamenaná práve zmena a vývoj, miesto teraz a predtým, nielen opis. Na čo slúžilo kedysi a dnes? Aký príbeh sa k nemu viaže? Je späté s nejakým tajomstvom? Ako sa zmenilo a prečo? Má šancu pretrvať ďalších 100 rokov?“ informuje Mestská knižnica účastníkov súťaže.

Do súťaže sa môžu školáci zapojiť v troch samostatných oblastiach, a to: Literárne práce, Komiks, Výtvarné práce.


Literárne práce by mali mať rozsah máximálne 4 strany A4. Fantázii sa medze nekladú v žiadnej kategórii. Podstatné je dodržať tému a ukázať svoj talent. 

Všetky literárne aj výtvarné práce musia obsahovať  tieto údaje: Meno a priezvisko, vek, trieda, adresa školy i bydliska, kontakt (mail, telefón). V opačnom prípade budú zo súťaže vylúčené. 

Súťaží sa v troch kategóriách:
1. kategória: najmladší žiaci (1. – 2. ročník ZŠ)
2. kategória: mladší žiaci (3. – 5. ročník ZŠ)
3. kategória: starší žiaci (6. – 9. ročník ZŠ, prima až kvarta osemročných gymnázií)

Práce treba odovzdať do 30. apríla 2018.

Môžete tak urobiť soobne na Úseku literatúry pre deti a mládež na Kapucínskej ulici, poštou na adresu mestská knižnica v bratislave, Klariská 16, 814 79 Bratislava alebo elektronicky na adresu vedúcej detského úseku: veduca.detska@mestskakniznica.sk. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mestská knižnica v Bratislave