FOTO: Bratislava sa pochválila novými kvetináčmi na Dunajskej. Ľudia sa na Facebooku smejú z vyretušovanej oblohy


FOTO: Bratislava sa pochválila novými kvetináčmi na Dunajskej. Ľudia sa na Facebooku smejú z vyretušovanej oblohy
Galéria: 6 fotiek
Foto: FB Bratislava - hlavné mesto SR

 

Dunajská ulica v centre Bratislavy mení svoju tvár. Už v roku 2023 pribudla nová kamenná dlažba, lavičky, koše, stojany a vyvýšený priechod pre chodcov. Aktuálne mesto osadilo veľkokapacitné kvetináče so zeleňou.

Kvetináče majú nový dizajn, vysvetľuje magistrát na sociálnej sieti, inak by výsadba zelene nebola možná. Prekážali by totiž inžinierske siete.

„Do veľkokapacitných kvetináčov sme vysadili viackmenné stromy (druh albízia voňavá), ako aj rôzne trvalky či letničky a kládli sme tiež dôraz na detail. Kvetináče sú v béžovej farbe tak, aby harmonicky ladili s kamennou dlažbou. Albízia sa už stihla medzičasom na plno zazelenať a dnes sa tu už naozaj máte chuť na chvíľku zastaviť a len tak si posedieť. Navyše by čoskoro mala aj krásne rozkvitnúť,“ láka na posedenie na vynovenej Dunajskej ulici bratislavská samospráva.

Zmeny na Dunajskej si na sociálnej sieti všimli aj Bratislavčania. Niektorí nové kvetináče a zeleň vítajú, ako napríklad Janka: „Áno, minule som tadiaľ išla, a vyzerá to veľmi pekne… oveľa pozitívnejšie ako predtým,“ „Podľa mňa krásne, páči sa mi to, ale na BA luxusné,“ dodáva Miroslava. Iní sa však zamerali na pre nich podozrivú modrú oblohu na fotografiám, ktoré mesto k statusu pripojilo.


 

„Tá vyretušovaná obloha pred a po je tiež smiešna,“ ozval sa čitateľ Len Robert. „Vaše úspechy sú skutočne inšpiratívne! Aj obloha je modrejšia a slnko svieti jasnejšie,“ pridal sa Milan.

Napokon názor si môžete v našej fotogalérii urobiť sami. Či už na modrú oblohu na fotografiám, alebo na zmeny, ktoré hlavné mesto na Dunajskej ulici urobilo.

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: