V Podunajských Biskupiciach odstránili lavičky, ostali len rámy. Je to kvôli bezdomovcom, tvrdí bývalý poslanec


Foto: V Podunajských Biskupiciach odstránili lavičky, ostali len rámy. Je to kvôli bezdomovcom, tvrdí bývalý poslanec Foto: Facebook/Podunajské Biskupice - komunitná skupina

Spred supermarketu Tesco v Podunajských Biskupiciach zmizli lavičky. Ostali po nich len kovové rámy. Obyvatelia a miestny poslanec tvrdia, že ich samospráva odstránila pre problém s ľuďmi bez domova, ktorí na nich spávali a robili neporiadok. 

Vďaka ním trpíme už dosť, že v lete si nemáme kde sadnúť vonku a teraz ešte viac že sa sťahujú do našich bytoviek,“ hovorí obyvateľka jedného z bytových domov. Pod príspevkom tiež zverejnila fotografiu. Po odstránení lavičiek začali ľudia bez domova spávať priamo pred vchodom do bytovky. 

Zdroj: Facebook/Podunajské Biskupice - komunitná skupina

O tom, prečo lavičky odstránili, hovorí bývalý poslanec Boris Vereš. V komunálnych voľbách neúspešne kandidoval za strany Sme rodina, KDH a Za ľudí. 

„Toto je nekonečná téma. Ľudia nemali viac nervy s bezdomovcami, ktorí tu vysedávali a pili alkohol, preto sa lavičky odstránili (za úradovania pani Ožvaldovej). Potom ľudia žiadali osadenie lavičiek, lebo nemali kde sedieť. (za úradovania pána Péka) Teraz ich zase odstránili. Ako takto vyriešiť problém dokáže len blbec, ktorý je lenivý hľadať riešenie! Dá sa to aj inak riešiť, ale to by chcelo väčšie nasadenie kompetentných,“ napísal pod príspevkom. 


Bratislavčan Boris však s bývalým poslancom nesúhlasí. „Škoda, že takto reaguješ. Toto riešenie bolo cielené a nie náhodne ako píšeš, že len blbec to môže takto vyriešiť. Inak by ma zaujímalo či vôbec niekto volal 159, 158? Zrejme nie. A to je presne ten problém. Áno, je jednoduchšie hejtovať. Hliadky MsP priebežne vykonávajú kontrolnú, činnosť v našej mestskej časti,“ reaguje na Verešov komentár. 

Oproti Tescu, pri zdravotnom stredisku, je aktuálne vybudovaný nový park, niektorí rezidenti uvažujú, či sa ľudia bez domova presunú práve tam. Celú situáciu napokon zhrnul Paľo. „Minule som ich videl pod stromom. Mohli by sme vypíliť stromy,“ povedal. 

O stanovisko k odstráneniu lavičiek sme požiadali aj mestskú časť Podunajské Biskupice. „Je pravdou, že drevené časti predmetných lavičiek boli odstránené z dôvodu, že neplnili v tejto lokalite, žiaľ, oddychovú funkciu, ale stali sa miestom narúšania verejného poriadku, na čo nás viackrát upozorňovali aj obyvatelia okolitých bytoviek,“ povedal pre Bratislavak.sk hovorca Podunajských Biskupíc Ján Borčin. 

Samospráve to mala odporučiť mestská polícia, s ktorou spolupracuje na odstraňovaní ohnísk narúšania verejného poriadku. „Faktom zostáva, že v najbližšom období by i tak došlo k demontáži týchto lavičiek, keďže je pripravená veľká rekonštrukcia tunajšieho chodníka aj s mobiliárom,“ dodáva Borčin.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: