Polícia vyšetruje dopravnú nehodu na Rusovskej ceste, pri ktorej sa vážne zranil 60-ročný chodec


Foto: Polícia vyšetruje dopravnú nehodu na Rusovskej ceste, pri ktorej sa vážne zranil 60-ročný chodec Foto: KR PZ Bratislava

Včera večer, 18. januára, krátko pred 18:00 došlo na Rusovskej ceste v smere na Námestie Hraničiarov k dopravnej nehode, ktorá sa skončila ťažkým zranením chodca. 

Podľa doterajších informácii viedol vodič v tomto úseku auto zn. BMW Rad 5, pričom počas odbočovania smerom k bytovému komplexu zrazil chodca, ktorý prechádzal cez vozovku mimo vyznačeného priechodu pre chodcov. 

60-ročný chodec utrpel ťažké zranenia, s ktorými ho rýchla zdravotná pomoc previezla do nemocnice.

Na zistenie požitia alkoholu u chodca bol nariadený odber krvi. Dychová skúška alkohol u vodiča nepotvrdila. Presné príčiny a okolnosti, ako aj miera zavinenia dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania. Polícia aj pri tejto príležitosti vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dôsledne dodržiavali pravidlá na cestách. 

„Osobitne upozorňujeme chodcov, ako najzraniteľnejšiu skupinu účastníkov cestnej premávky, aby najmä v tomto ročnom období, pre ktoré je charakteristické skoré stmievanie a znížená viditeľnosť, dbali o svoju bezpečnosť! Chodci môžu svoju viditeľnosť na vozovke zvýšiť napríklad používaním reflexných prvkov, ktoré odrážajú dopadajúce svetlo až na vzdialenosť 200 m“ informuje LuciaMihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave. 

 Polícia chodcom zároveň odporúča nasledovné: 

- pri prechádzaní cez cestu musia chodci použiť priechod, nadchod alebo podchod
- vstúpiť na vozovku môžu len vtedy, ak skontrolujú situáciu na ceste (pozrú naľavo, potom vpravo a zasa naľavo a len vtedy ak sa nepribližuje dopravný prostriedok)
- nesmú vstupovať na vozovku spomedzi zaparkovaných motorových vozidiel, ktoré znemožňujú výhľad
- nevstupovať náhle do vozovky bez toho, aby sa presvedčili, čo neprichádza motorové vozidlo
- musia dodržiavať svetelnú signalizáciu pre chodcov, zásadne používať priechod pre chodcov, a vždy najkratším smerom, čiže kolmo

Vodičom áut opakovane polícia pripomína, aby jazdili zodpovedne a prispôsobili svoju jazdu stavu vozovky.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava