FOTO: Nočná búrka zaliala Bratislavu. Hasiči odčerpávali vodu a odstraňovali spadnuté stromy. Búrky hrozia aj dnes


FOTO: Nočná búrka zaliala Bratislavu. Hasiči odčerpávali vodu a odstraňovali spadnuté stromy. Búrky hrozia aj dnes
Galéria: 7 fotiek
Foto: FB Hasičský a záchranný zbor - Bratislavský kraj

Počasie z nedele na pondelok poriadne preverilo bratislavských hasičov. Nočná búrka a vytrvalý dážď zaliali ulice a cesty hlavného mesta na viacerých miestach. Profesionálni hasiči, ale aj ich dobrovoľní kolegovia z viacerých obcí zasahovali počas noci celkovo 10 krát.

Hasiči v súvislosti so silnou búrkovou činnosťou odčerpávali vodu zo zaplavených komunikácií a odstraňovali spadnuté stromy,“ informujú bratislavskí krajskí hasiči na sociálnej sieti.

Zdroj: Hasičský a záchranný zbor - Bratislavský kraj


Búrky a dážď sa v Bratislave a okolí začali v nedeľu popoludní po 16.00. Naplnila sa tak predpoveď meteorológov, ktorí varovali, že búrky „má sprevádzať nárazový vietor, prudký lejak či dokonca krúpy.“ Spadnúť malo 30 až 50 milimetrov zrážok v priebehu 30 minút. Okrem bratislavských hasičov zasahovali aj príslušníci hasičského a záchranného zboru z Pezinku, a dobrovoľní hasiči z Ružinova, Petržalky, Podunajských Biskupíc, Malinovo a Tomášova.

Ďalšia vlna búrok čaká Bratislavu aj v pondelok. „Nad našou oblasťou sa aj dnes bude nachádzať studený front, na ktorom sa budú vytvárať jednotlivé vlny búrok, ktoré opäť môžu páchať škody,“ informuje portál imeteo.sk. Búrky by však mali byť slabšie ako z nedele na pondelok.

Zdroj: SHMÚ

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: