VIDEO: Dobrodruh na rozvodnenom Dunaji skúša jeho silu na paddleboarde


Foto: VIDEO: Dobrodruh na rozvodnenom Dunaji skúša jeho silu na paddleboarde Foto: FB Gabriela Pussova / Bratislava - Petržalka

Tak tomuto sa naozaj vyhnite. Veľká voda na Dunaji už síce opadáva, ale silný a vysoký tok rieky nie je pre zábavu na loďke a paddleboardoch vôbec vhodný. Skôr naopak, stačí malá neopatrnosť a „neohrozeného“ plavca budú vyťahovať záchranári, alebo dokonca môže dôsjť k najhoršiemu. Nie sú zriedkavé prípady, že vodákov, ktorí precenili svoje sily a stratili sa vo vodách veľrieky, už nikdy nenašli.

„Rozvodnený Dunaj láka dobrodruhov - na člnku, či na paddleboardoch….samozrejme bez vesty … a kým väčšina lodí stojí ukotvených, oni nemajú problém.“ Týmito slovami uviedla Gabriela fotku neopatrného milovníka vody a člnkovania na sociálnej sieti. 

To, že splavovanie rozvodnenej rieky naozaj môže byť nebezpečný výstrelok potvrdila Katarína z vlastnej skúsenosti. „Jedného mladého muža, ktorý pravidelne splavoval Dunaj, pri pokojnom toku rieky, ktorý nešťastne padol z kanoe stiahol vír, potom ho vyhodil do vzduchu, ale len to, že bol veľmi blízko druhej kanoe, kde ho nejak zachytili kamaráti, už v bezvedomí a poskytli prvú pomoc, prežil. Neskôr rozprával, že nič nemohol urobiť. Ten vír bol taký silný. Dlho sa liečil na zápal pľúc a odvtedy mal veľký rešpekt pred silou takejto rieky. A to bol mladý vyšportovany chlap, ktorý každý rok splavoval Dunaj.“

Vysokú  vodu z Dunaja však v dnešných dňoch nájdeme aj tam, kde sa inak nenachádza. Pod vodou sa totiž ocitlo záplavové územie v blízkosti rieky. Ak si chcete veľkú vodu „vychutnať“ - vyberte sa možno práve tam. Určite vám nebude hroziť nebezpečenstvo ako na hlavnom toku Dunaja.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: