Tamara náhle omdlela na Ivanskej ceste. Kolegovia jej nepomohli, záchranárov volali ľudia z okoloidúcich áut


Foto: Tamara náhle omdlela na Ivanskej ceste. Kolegovia jej nepomohli, záchranárov volali ľudia z okoloidúcich áut Foto: Google Maps

Kým sa kolegovia len prizerali, Tamare pomohli neznámi ľudia. Príbeh z bratislavskej Rače dáva ľuďom nádej, že dobro na svete predsa len existuje. Tamara pochádza z Rendezu, zo sídliska v mestskej časti Rača. Minulý týždeň, po ceste do práce, náhle odpadla na Ivanskej ceste v Ružinove. Mala tam nastúpiť na autobus do Lozorna.

Pomoc jej zavolali vodiči, ktorí jej pád videli z okoloidúcich áut. „Videli to z auta a bežali na pomoc, volali 155. Keď som sa prebrala bolo nado mnou asi desať ľudí vrátane dvoch záchranárov. Nič som si nepamätala, ani kde sa nachádzam. Myslela som si, že som v Lozorne,“ vysvetľuje. 

Tamaru záchranári okamžite previezli do nemocnice. Teraz má za sebou päť infúzií a podrobné vyšetrenia. Neznámym vodičom je navždy zaviazaná. „Veľká vďaka!!! Nepomohli mi podľa svedkov ani vlastní kolegovia,“ dodáva. 


Prečo odpadla?

Pod príspevkom Tamary začali ľudia diskutovať o tom, prečo vlastne odpadla. Peter sa jej spýtal, ako to je možné, ak má len 23 rokov. Vysvetlila mu to Nika. „Stačí si nedať raňajky a nenapiť sa pred odchodom z domu. To stačí na to, aby sa aj mladému človeku zatočila hlava a omdlel. Prudšia zmena krvného tlaku tiež môže spôsobiť stratu vedomia. Žena môže omdlievať pre anémiu počas menštruácie…Potom tu sú zdravotné problémy, ktoré ešte neboli diagnostikovane,“ hovorí.

S dobrom cudzích ľudí má skúsenosti aj Marta. „Vždy mi pomôžu. Mala som podobne skúsenosti ako vy. Až ma to prekvapuje koľko dobrých ľudí je okolo mňa,“ povedala. Marcela zas dodáva, že je na druhej strane smutné, že sa kolegovia len prizerali. 

Na prípad sme sa pýtali aj Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Ich reakciu zverejníme po tom, čo nám bude poskytnutá. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: