Dvaja muži bez domova trápia obyvateľov Nového Mesta. Rady si nevie ani starosta, neporiadok sa hromadí už mesiace


Foto: Dvaja muži bez domova trápia obyvateľov Nového Mesta. Rady si nevie ani starosta, neporiadok sa hromadí už mesiace
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Ružinov náš každodenný

Obyvateľov Nového Mesta trápi situácia s ľuďmi bez domova. Lavička pred Tescom na Račianskej ulici je obsypaná smetím. Na jej aktuálny stav upozornila Veronika. „Dobrý deň prajem, bezdomovec sa nasťahoval opäť pred Tesco na Račianskej…dnes to tam bolo už komplet rozhádzané. To naozaj musíme existovať v takej špine, pár metrov od potravín?“ hovorí.

Na podnet reagoval aj samotný starosta mestskej časti. „Ďakujeme za upozornenie na opätovné znečistenie tohto priestoru zrejme rovnakým človekom bez domova, ktorý sa tam približne 1,5 mesiaca už nepohyboval. Miesto skontroluje náš verejný poriadok a rovnako sa spojíme s kolegami na Hlavnom meste, ktorí majú na starosti terénnu sociálnu službu. Podobne ako predtým chceme dosiahnuť stav, kedy nebudú podobné miesta v Novom Meste,“ hovorí starosta Matúš Čupka.


Galéria: 3 fotky

Obyvatelia však tvrdia, že tam muž bez domova nebol len pár dní a potom sa vrátil s ešte väčším neporiadkom. „Tacká sa tam opitý. Lavičky sú v okolí Tesca obsadené permanentne opilcami, ktorí tam spia alebo pijú. O parku na Račianskom Myte ani nehovorím. Mestská polícia by tam mala chodiť častejšie, lebo mam pocit, že som na smetisku, nie v parku,“ dodáva Veronika. Robertovi však mala pani predavačka v Tescu povedať, že muž nepije. Preto si skôr myslí, že ide o nejaký psychický problém.

Obyvatelia však upozornili aj na iného muža bez domova, ktorý je odkázaný na invalidný vozík a zdržiava sa v okolí Čabelkovej ulice. „Obťažuje okoloidúcich, zostava po ňom špina. Tiež som skúšal kontaktovať terénny tím, ale číslo, ktoré uvádzajú na stránke je vypnuté,“ povedal Peter a priložil fotografiu muža, ktorý mal v stredu zápasiť s dopravným značením. 

Na oboch mužov sme sa pýtali mestskej polície. Oba prípady evidujú. „Obe uvedené situácie evidujeme. Skládku odpadu na Račianskej ulici sme zadokumentovali a na doriešenie odovzdali príslušnému orgánu (mestskej časti Bratislava - Nové Mesto), ktorý je kompetentný ďalej konať. Žiadna osoba sa v čase preverenia hliadkou na mieste nenachádzala. Upozornení, prostredníctvom linky 159, sme boli aj na prípad poškodzovania dopravného značenia na Račianskej ulici. Situáciu sme aj v tomto prípade zadokumentovali a na doriešenie odovzdali príslušnému správcovi komunikácie,“ povedala hovorkyňa mestskej polície Barbora Krajčovičová.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: