Malacká ŠPZ baví celý internet. Komu však naozaj patrí? Objavila sa na viacerých autách


Foto: Malacká ŠPZ baví celý internet. Komu však naozaj patrí? Objavila sa na viacerých autách
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Nové EČV/ŠPZ II-čkári OO-čkári WW-čkári

Štátna poznávacia značka z Malaciek kraľuje internetu. Vo facebookovej skupine ľudia upozornili na ŠPZ, ktorá je naozaj unikátna - MA MPICI. Geniálny vtip či nevhodná nadávka? Názory medzi vodičmi nie sú rovnaké. 

„Takúto ŠPZ môže mať človek, ktorý má IQ mínus ...je to zrkadlom jeho charakteru,“ pohoršuje sa Daniel. Faktom však ostáva, že takáto značka nie je ilegálna. Danielovi odpovedal Branislav, ktorý si neodpustil vtip. „Možno máte pravdu a možno nie. Isté je len, že on ma v pi*i,“ vraví a pridáva sa k nemu aj Maja. 

„Keby mal IQ mínus, tak mu ani vodičák nedajú. Veď má pravdu, treba mať v p… aspoň zlých a negatívnych ľudí. Aj sa to hodí k tomu kosoštvorcu nad špztkou,“ napísala. Nad vtipnou značkou ohrdol nosom aj Tomáš. „O takú ŠPZ by som asi nemal záujem, aj keď som tiež taký flegmoš asi ako on,“ hovorí.

Daniela do toho dokonca zatiahla politiku a hovorí o národnom dedičstve: „Tieto nové značky sú národným dedičstvom po inteligenčných beštiách, zoskupených pod otcom národa Borisom Kollárom.“


Pod príspevkom sa však rozpútala aj iná diskusia. Viacero ľudí upozornilo na to, že videli už aj iné autá s rovnakou ŠPZ. Zamýšľajú sa preto, či je značka skutočná. „Divné, kedysi to mal starý bavorák z Malaciek, vzali mu ŠPZ a teraz to má toto auto? Ako je toto možné?“ pýta sa Martin. 

„Celé to je fejk… Už tretie alebo štvrte auto s tou istou značkou ? Pekná blbosť...hlavne by mu to na úrade nikto neschválil… ,“ dodáva Michal. Fotografie áut s rovnakou značkou nájdete v galérii článku.

Ministerstvo dopravy však pripravuje novú novelu, ktorá má poznávacie značky áut regulovať. Podľa novej regulácie tak nebudú môcť obsahovať symboly a písmená v prípade, ak vyjadrujú hanlivé výrazy, vulgarizmy či dokonca frázy propagujúce extrémistické hnutia. Tento krok je podľa rezortu zásadný, nakoľko od zavedenia nového systému EČV na slovenských cestách registrujú nárast záujmu o takzvané „voliteľné ŠPZ“.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: