Mestská polícia v Bratislave si počas kontrol posvieti aj na majiteľov psov


Foto: Mestská polícia v Bratislave si počas kontrol posvieti aj na majiteľov psov Foto: facebook.com/MestskapoliciaBratislava

Policajti z Mestskej polície Bratislavy počas hliadok kontrolujú aj majiteľov psov. Zameriavajú sa na dodržiavanie všeobecných nariadení, ktoré upravujú podmienky držania psov. Počas minulého roka v rámci kontrol zaznamenali 196 priestupkov, pričom 122 súviselo s voľným pohybom psov na verejných priestranstvách. 

Aj v minulom týždni sa policajti zamerali na psíčkarov. 

„Zamerali sa na štvrtý a piaty bratislavský okres. V rámci mestských častí Bratislava - Dúbravka, Karlova Ves, Lamač, Devínska Nová Ves a Záhorská Bystrica sa kontrole podrobilo celkom 36 psíčkarov, pričom v troch prípadoch bola uložená bloková pokuta,“ informuje mesto. 


V Petržalke skontrolovali 15 majiteľov psov.

„V dvoch prípadoch za porušenie príslušných všeobecne záväzných nariadení, ktorými sa upravujú niektoré podmienky držania psov boli psíčkari riešení v zmysle zákona,“ dodáva mesto.

Mestská polícia bude v kontrolách psíčkarov pokračovať aj naďalej.

„V kontrolách zameraných na majiteľov psov nepoľavíme ani v tomto roku, pretože všetkým nám, ktorí žijeme v hlavnom meste by malo záležať a musí záležať na tom, aby bolo mesto čisté, aby sa deti mohli hrať na čistých pieskoviskách a aby chodníky a námestia neboli znečisťované psími exkrementami, ktoré nie sú v konečnom dôsledku pre mesto dobrou vizitkou“, povedal náčelník Mestskej polície Bratislava vrchný komisár Ing. Ivan Lechner.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava