Dobro stále existuje. Príbeh z Draždiaka vás chytí za srdce, takto Bratislavčania pomohli žene na vozíku


Foto: Dobro stále existuje. Príbeh z Draždiaka vás chytí za srdce, takto Bratislavčania pomohli žene na vozíku Foto: Google Maps, unsplash.com

Dobro v ľuďoch stále existuje. Svedčí o tom aj dojemný príbeh z bratislavskej Petržalky. O svoj zážitok sa podelila Michaela, ktorá je odkázaná na invalidný vozík. So svojou dcérou boli v minulý pondelok pri Draždiaku. Ak ste na vozíku, Bratislavčania vedia, že pohyb v tejto lokalite môže byť mimoriadne komplikovaný.

Cez chodníky prerastá množstvo konárov a na mieste nie sú žiadne plošiny, ktoré by ľuďom na vozíku pohyb uľahčili. Ale problém môžu robiť aj schody. „Dnešná skúsenosť ma úplne odstavila, bola som v oáze Draždiak. Som nesmierne vďačná dvom ľuďom, ktorí mi dnes pomohli, keďže som na vozíku a potrebovala som urgentne ísť na toaletu. Dvaja úžasní ľudia videli, že sa niečo deje a som nervózna,“ píše.

Michaela sa k toalete nevedela dostať, keďže jej prístup komplikovali schody. Miestni však neváhali a pomohli jej schody zdolať. Príbeh z Draždiaka dojal aj miestnych. „Je to fajn, že dobrí ľudia ešte stále sú medzi nami. Snáď ich bude viac,“ vraví Anna.

„Strašne ma to dostalo. Hneď prišli, pomohli, počkali. Až slzy mi vyhŕkli, ďakovala som asi tisíckrát,“ odpovedá jej Michaela. Ján na záver dodáva, že je dobro veľakrát potichu, preto máme pocit, že je ho menej.

Prečítajte si viac: