Samozber jahôd začína svoju sezónu. Kde v okolí Bratislavy si ich nazbierate najlacnejšie?


Foto: Samozber jahôd začína svoju sezónu. Kde v okolí Bratislavy si ich nazbierate najlacnejšie? Foto: unsplash.com

Jahodová sezóna sa pomaly rozbieha a samozber chutných, červených plodov je možný aj v okolí hlavného mesta. Obmedzovať sa pritom nemusíte len na územie Slovenska. Nakoľko Bratislava leží v tesnej blízkosti Maďarska a Rakúska, na jahody sa môžete vybrať aj za hranice.

Bratislava

Spoločnosť sídli na adrese Domové role 67 v Prievoze. Jahody si tam môžete nazbierať v skleníku. Ako farma informuje na svojej stránke, prvé jahody začali oberať už v druhej polovici apríla.

„Prineste si so sebou vhodné prepravky na jahody. Samozber prebieha vo veľkom skleníku, rátajte s tým, že teplota bude o niečo vyššia ako vonku. Dovoľujeme si zákazníkov upozorniť, že pohyb detí po skleníku je možný iba v sprievode dospelej osoby, ktorá je plne za ne zodpovedná,“ približuje spoločnosť podmienky samozberu.

Jahody klasických odrôd ponúkajú za cenu 4,40 eur/ kg ak si nazbierate viac ako 10 kilogramov. Ak to bude menej, tak za kilo zaplatíte 5,50 eur.

Za špeciálnu odrodu Mara de Bois s chuťou lesných jahôd zaplatíte 8,8 eur za kilogram.

Dunajská Lužná

Samozber na obľúbenom poli pri Dunajskej Lužnej je zatiaľ zatvorený.


„Samozber jahôd a hrachu sa začne najskôr  v priebehu predposledného májového týždňa a to podľa počasia. Informáciu o otvorení zverejníme vopred. Cenník zatiaľ nie je stanovený,“ informuje spoločnosť Dobrý ježko.

Rajka

Samozber v maďarskej obci, ktorú obývajú tisíce Slovákov už otvorili. Jahody si môžete nazbierať na celkovo piatich poliach.

Otvorené majú počas celého týždňa od 8. do 19. hodiny. Ak si nazbierate do 10 kg, tak zaplatíte 980 forintov za kilogram, ak budete mať jahôd viac, tak 930 forintov.

„Zbieranie jahôd musíte ukončiť o 18:45, a nasledne platiť v pokladni,“ upozorňujú na stránke. Platba je možná len v hotovosti.

Wolfsthal

V rakúskej obci neďaleko od Bratislavy začali jahody zbierať 9. mája. Otvorené majú od 9. do 18. hodiny a to počas celého týždňa. Pole sa nachádza severne od obce v blízkosti cesty na Hainburg.

Ceny nastavili vo Wolfstahli nasledovne: do 5 kg zaplatíte za jahody 4,90 eur. Za 5 až 10 kg dáte 4,70 eur a nad 10 kg 4,50 eur za kilo.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: