Andrej Danko mal v deň atentátu nočný incident na benzínke. Polícia eviduje podozrenie zo spáchania priestupku


Foto: Andrej Danko mal v deň atentátu nočný incident na benzínke. Polícia eviduje podozrenie zo spáchania priestupku Foto: Google Maps, Facebook/Andrej Danko

Predseda Andrej Danko bol zapletený do slovnej potýčky, ktorá sa stala na benzínovej pumpe v deň atentátu na premiéra. Danko sa v noci vracal z Banskej Bystrice po operácii Roberta Fica, pričom si na pumpe urobili krátku prestávku.

Na čerpacej stanici Slovnaft, ktorá sa nachádza v 53. kilometri R1 malo približne o 23:01 hod. dôjsť k incidentu, po ktorom bola na miesto privolaná polícia. 

Aktérom incidentu mal byť aj predseda SNS Andrej Danko. Na pumpe bol pravdepodobne so svojím vodičom, keďže ešte v januári prišiel pre zdemolovanie semaforu v Dúbravke o vodičský preukaz. 

„Uvedenú udalosť zo dňa 15.5.2024 ku ktorej došlo na čerpacej stanici na R1 smer Trnava evidujeme ako podozrenie zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu podľa § 49 ods. 1 písm. d) zákona č. 372/1990 o priestupkoch v znení neskorších predpisov. Vo veci je momentálne vykonávané objasňovanie, preto nie je možné v tejto chvíli poskytnúť bližšie informácie,“ informovala Bratislavak.sk hovorkyňa nitrianskej krajskej polícia Viktória Borloková.


Podľa zákona sa takého priestupku dopustí ten, kto: „úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním.“ Za takýto priestupok možno uložiť pokutu do 99 eur.

S otázkami o samotnom incidente sme oslovili aj Andreja Danka. „Jediné, čo sa odohralo, a takých konfliktov bolo v ten deň viacej, že pri návrate z Banskej Bystrice z operácie predsedu vlády, išiel predseda SNS na WC a odzadu naňho slovne reagoval neznámy človek, návštevník pumpy. Ten sa otočil a dal mu najavo, že si neželá byť obťažovaný. Žiadna ochranka ani nikto iný nemuseli zasahovať. Trvalo to pár sekúnd bez akýchkoľvek dôsledkov a konfliktov,“ uviedla v stanovisku Zuzana Škopcová z tlačového oddelenia SNS.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: