Čitateľská súťaž „Vráťme knihy do škôl“ je tu zas, žiaci tak môžu obľúbenú knihu odporučiť ďalej


Foto: Čitateľská súťaž „Vráťme knihy do škôl“ je tu zas, žiaci tak môžu obľúbenú knihu odporučiť ďalej Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Siedmy ročník čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“ štartuje už 15. januára 2018. Mladí čitatelia môžu do súťaže posielať svoje návrhy na dobrú knihu. Zapojiť sa môžu žiaci stredných, základných aj materských škôl. 

„Minulý rok prišlo do súťaže „Vráťme knihy do škôl“ viac ako 8 000 textov a kresieb od mladých čitateľov. Veríme, že tento rok bude toto číslo ešte vyššie,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Súťaž tento rok potrvá od 15. januára až do 15. marca. Žiaci tak môžu dať ostatným svoj tip na dobrú knihu, ktorá by ich mohla zaujať. 


„Stačí poslať krátky text (polstranovú esej) o prečítanej knihe, ktorú si sami zvolili a to prostredníctvom webovej stránky www.vratmeknihydoskol.sk, kde si súťažné príspevky zaregistrujú. Dôležité je v texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu, čím ich zaujala a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje,“ informuje Bratislavský samosprávny kraj.

Spoluorganizátormi   celoslovenského knižného projektu je Bratislavský samosprávny kraj spolu s vydavateľstvom IKAR a s ABCknihy.sk.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj