Počas Silvestra a Nového roka nájdete v BSK niekoľko ambulancií s lekárskou službou prvej pomoci


Foto: Počas Silvestra a Nového roka nájdete v BSK niekoľko ambulancií s lekárskou službou prvej pomoci Foto: ilustračná - pixabay.com

Bratislavský samosprávny kraj informuje, že počas Silvestra a na Nový rok budú v celom bratislavskom regióne fungovať ambulancie lekárskej služby prvej pomoci pre deti a dospelých nepretržite. Lekársku službu prvej pomoci treba vyhľadať pri výraznom zhoršení zdravotného stavu, zavrátoch či pri príznakoch chrípky. Pre akútne stavy je určený Urgentný príjem - pohotovosť.

„V Bratislave lekársku službu prvej pomoci pre dospelých poskytuje nepretržite spoločnosť MED STAR s. r. o a to v dvoch ambulanciách, ktoré nájdete na Strečnianskej 13 a na Ružinovskej 10. Táto spoločnosť rovnako zabezpečuje výjazdovú ambulanciu, v ktorej slúži ďalší lekár pre celú Bratislavu a pre okresy Senec a Malacky. Pre detských pacientov nájdu rodičia pomoc v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou na Kramároch, kde je v prípade vážnejších stavov,“ aj detská pohotovosť, informuje BSK. 

V okrese Malacky nájdu rodičia pomoc na ulici Duklianskych hrdinov 34 v Malackách, kde službu prvej pomoci zabezpečuje pre deti a dorast spoločnosť VyDePo s.r.o, ktorá tiež zabezpečuje návštevné služby s lekárom pre okres Malacky a Bratislava. Pre dospelých je v Nemocnici Malacky nielen ambulancia lekárskej služby prvej pomoci, ale aj non-stop pripravený urgent, teda Ústavná pohotovostná služba.


V okrese Pezinok je pre deti, dorast a dospelých zabezpečená prvá pomoc Komplexnou záchrannou službou s.r.o., ktorú počas Silvestra a Nového roka nájdete na Bratislavskej 85 v Pezinku. Komplexná záchranná služba zároveň poskytuje aj detskú výjazdovú pohotovosť pre deti a dorast v okresoch Pezinok a Senec a tiež ponúka návštevnú službu v okrese Pezinok aj pre dospelých.

V prípade problémov so zubami môžete počas týchto dní navštíviť zubnú pohotovosť pre celý bratislavský región na Drieňovej 38 v Bratislave. Zabezpečuje ju spoločnosť DENTA Group, s.r.o.

Zoznam lekární, ktoré majú počas sviatkov otvorené nájdete na tejto stránke. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj