Odvoz odpadu sa v novom roku posúva o deň, pozor si dávajte na falošných smetiarov


Foto: Odvoz odpadu sa v novom roku posúva o deň,  pozor si dávajte na falošných smetiarov Foto: Mesto Bratislava

Bratislavská mestská spoločnosť OLO - Odvoz a likvidácia odpadu a. s. sa o odvoz zmesového komunálneho a triedeného odpadu v Bratislave postará aj počas sviatkov. 

Na nový rok sa posunie odvoz o jeden deň. 

Keďže OLO vyváža odpad počas celého roka, okrem Štedrého dňa a Nového roka, ani 1. januára to nebude inak. Keďže tento sviatok v roku 2018 vychádza na pondelok, odpad nebudú odvážať počas dňa, ale o jeden deň neskôr. Odvoz z pondelka teda vykonajú v utorok, utorkový v stredu a podobne. V sobotu 6.1. bude odpad vyvezený aj za piatok aj za sobotu. 

Zberný dvor a spaľovňa budú počas sviatkov tiež zatvorené. 

V termínoch od 24. do 26. decembra 2017 a od 1.1. do 6. 1. 2018 budú zberný dvor a spaľovňa zatvorené. Zákaznícke centrum bude 25. 12. – 26. 12. 2017 dostupné len telefonicky na čísle 02/50 110 111 a to v čase 7:00 – 13:00 hod. alebo e-mailom na zakazka@olo.sk.


Odvoz vianočných stromčekov bude tiež zabezpečovať spoločnosť OLO, a to od 8. januára 2018. 

V období od 8. do 31. januára nasledujúceho roka môžete svoje stromčeky pripraviť na odvoz. Najlepšie je umiestniť ich ku miestam zberu odpadu, v prípade rodinných domovku zberným hniezdam – najbližšiemu stojisku a v prípade bytových domov ku stanovištiam zberných nádob. Stromček samozrejme môžete priviezť aj osobne a bezplatne ho odovzdať v zbernom dvore OLO na Starej Ivánskej ceste 2. Otvorený bude každý deň okrem nedele od 8:00 do 18:00. 

Mesto upozorňuje obyvateľov na falošných smetiarov. Sú nimi vinšovníci vo falošných uniformách, ktorí od občanov žiadajú peňažnú pozornosť. Spoločnosť OLO informuje verejnosť, že ich zamestnanci majú takúto činnosť zakázanú. Zamestnanci OLO majú na sebe sivo-oranžové uniformy s logom OLO. 

Podrobný rozpis kompletného rozvozu a otváracích hodín zberných dvorov nájdete aj na stránke spoločnosti OLO.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava