Mesto Bratislava privítalo nový stroj, ktorý vďaka spoločnosti OLO odstráni aj psie exkrementy


Foto: Mesto Bratislava privítalo nový stroj, ktorý vďaka spoločnosti OLO odstráni aj psie exkrementy
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Bratislava

Mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. sa v Bratislave postará už aj o zber psích exkrementov. Od 15. decembra bude zabezpečovať pre  mesto Bratislava aj túto novú službu. 

„Vozový park spoločnosti OLO sa najnovšie rozšíril o novinku – mobilné vozidlo - štvorkolku, určenú k zberu psích exkrementov. Vozidlo sa skladá zo štvorkolovej motorky a nadstavby s odsávačom. Súčasťou je tiež nádrž s dezinfekčným prostriedkom, ktorý sa aplikuje na miesta po odstránení psích exkrementov. Vďaka balónovým pneumatikám sa štvorkolka ľahko pohybuje v akýchkoľvek terénoch, pričom nedochádza k poškodeniu trávnatých plôch,“ informuje Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava.

Nová štvorkolka je však vhodná aj na zber exkrementov z pevných plôch, ako napríklad chodníky a cesty. Okrem toho dokáže odstrániť aj ďalší drobný odpad a sklenené šrepy. Štvorkolka je výraznej oranžovej farby, rovnako ako ostatné vozidlá spoločnosti OLO. Označená je nie len ich logom, ale aj logom hlavného mesta Bratislava. 

Spoločnosť OLO bude novú službu realizovať zatiaľ v lokalite Bratislava – Staré Mesto na pozemkoch a komunikáciách, ktoré sú v správe hlavného mesta Bratislava. Služba bude realizovaná celoročne,“ dopĺňa informáciu hovorkyňa.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava