SOŠ polygrafická zavádza do štúdijných osnov nový študjný odbor - Operátor knihárskych technológii.


Foto: SOŠ polygrafická zavádza do štúdijných osnov nový študjný odbor - Operátor knihárskych technológii.
Galéria: 9 fotiek
Foto: facebook.com/bratislavskykraj.sk

Stredná odborná škola polygrafická je jediná svojho zamerania na Slovensku. Ponúka niekoľko študijných odborov polygrafického a grafického zamerania v dennom, pomaturitnom a nadstavbovom štúdiu, a tiež ďalšie služby polygrafickej výroby a ubytovania.

SOŠ polygrafická zavádza do štúdijných osnov nový experimentálny študjný odbor - Operátor knihárskych technológii. 

Škola na vysvetľuje, čo tento odbor vlastne znamená a zahŕňa takto: „Profesia Operátor knihárskych technológií je činnosť zameraná na prácu s potlačeným papierom, ktorej výsledkom je tlačovina ako polygrafický výrobok, a to časopis, brožúra alebo kniha. Pracovnými činnosťami sú: príprava materiálov, rezanie papiera, zhotovovanie knižných väzieb všetkých typov ručne i na poloautomatických alebo automatických strojoch, zdobenie knižných väzieb a chrbtov na lisoch a príklopových strojoch, zhotovovanie kožených a polokožených väzieb, zhotovovanie umelecky náročných knihárskych výrobkov alebo kníh na programovateľných výrobných linkách, zhotovovanie väzieb časopisov, zhotovovanie diárov, ozdobných puzdier, kaziet, nastavovanie a obsluhovanie knihárskych strojov.“ 

Pri príležitosti otvárania nového odboru sa dnes v priestoroch školy uskutočnil slávnostný krst strojových zariadení. Udalosti sa zúčastnili aj zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj a SOŠ polygrafická