POZOR: Rekonštrukcia koľají v Ružinove prebehne v nočných hodinách, nebude to však úplne v tichosti


Foto: POZOR: Rekonštrukcia koľají v Ružinove prebehne v nočných hodinách, nebude to však úplne v tichosti Foto: facebook.com/dpb.sk

Dopravný podnik Bratislava, a.s. informuje cestujúcich, že koľajnice v Ružinove sa dočkajú opravy. 

„Na základe sťažností na zvýšenú hladinu hlučnosti a vibrácií od obyvateľov bývajúcich v blízkosti električkovej koľajovej trate na ružinovskej radiále, DPB a.s. vyčlenil finančné prostriedky na odstránenie uvedeného nepriaznivého stavu v čo najbližšom možnom termíne,“ uvádza podnik na svojej facebookovej stránke. 

V rámci opravy sa vybrúsia pojazdné plochy koľajníc, čo by malo odstrániť vlnkovitosť povrchu, ktorá spôsobuje napríklad hlučnosť premávky. 

Keďže by vylúčenie dopravy v úseku Trnavské mýto - obratisko Astronomická značne ovplyvnilo chod električiek takmer v celom meste, musel by podnik zabezpečiť náhradnú autobusovú dopravu. Tieto obmedzenia by mohli mať negatívny dopad na veľké množstvo cestujúcich. 


Preto sa Dopravný podnik rozhodol, že opravu trate vykonajú v nočných hodinách, kedy električky nepremávajú. 

„Uvedomujeme si, že realizáciou prác v nočných hodinách môže byť krátkodobo znížený komfort bývania obyvateľov v blízkosti električkovej trate, súčasne však vychádza v ústrety viacerým ďalším obyvateľom, ktorým sa po ukončení prác zníži hlukové zaťaženie vznikajúce počas električkovej prevádzky a zároveň DPB, a.s. vychádza v ústrety všetkým cestujúcim v električkách, ktorým sa zvýši komfort počas prepravy,“  vysvetľuje dopravca. 

Dopravný podnik Bratislava sa ospravedlňuje za vzniknuté nepríjemnosti a prosí občanov o porozumenie a strpenie dočasného stavu v rámci opravných prác. Predpokladaný termín ukončenia prác je 21. 12. 2017. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava