Rokovanie vlády sa bude venovať problémom Bratislavy, témou je doprava a toxická skládka vo Vrakuni


Foto: Rokovanie vlády sa bude venovať problémom Bratislavy, témou je doprava  a toxická skládka vo Vrakuni Foto: Mesto Bratislava

Rokovanie vlády bude v stredu 13. decembra venované Bratislave. Návrhy a požiadavky hlavného mesta sa týkali všetkých ministerstiev a vzišlo z nich viac ako 20 konkrétnych uznesení a úloh. Tie budú predmetom rokovania vlády SR a primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. 

„Hlavné mesto sa v posledných troch rokoch posunulo výrazne dopredu. Mestu sa darí, sme v najlepšej finančnej kondícii a riešime problémy, ktoré boli dlhodobo zanedbávané. Ale máme väčšie ambície. K ich naplneniu však potrebujeme spoluprácu s vládou, pretože značná časť agendy spadá do kompetencie vlády. Rokovanie vlády je presne tá pôda, kde môžeme konštruktívne a komplexne tieto otázky nastoliť a hľadať riešenia,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Primátor vidí ako najdôležitejšie komplexné otázky financovania a dopravy. Vďaka dotácii na opravu ciest, ktorá je predmetom zajtrajšieho rokovania.
Problém v doprave predstavuje aj železničný uzol Bratislava, ktorý sa týka hlavnej stanice, stanice Filiálka, terminálov integrovanej dopravy, či posilnenia vlakových spojov z okolitých miest a obcí. 

Ďalším problémom, ktorý bude predmetom rokovania je toxická skládka vo Vrakuni a riešeni jej odstránenia. Po rokovaní by mali prebehnúť ďalšie kroky, ktoré proces urýchlia. 


Problematika nájomných bytov je ďalším bodom programu rokovania. 

„Bude veľmi dôležité, aby boli jednotlivé uznesenia prijaté a čo najskôr sa začali plniť. Všetkých nás čaká veľa práce, ale verím, že na konci bude výsledok, ktorý ocenia všetci Bratislavčania,“ dodal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava