MALACKY POZOR: V nasledujúcich dňoch očakávame výstrahy pred vetrom, zajtra môže dosiahnuť až 90km/h


Foto: MALACKY POZOR: V nasledujúcich dňoch očakávame výstrahy pred vetrom, zajtra môže dosiahnuť až 90km/h Foto: SHMÚ

Malacky pozor, čakajú nás výstrahy pred silným vetrom. Dnes máme v okrese Malacky vyhlásený 1. stupeň výstrahy pred vetrom, ktorý potrvá až do zajtra, kedy sa stupeň výstrahy zvýši.  

Od 11. decembra do 12. decembra, zhruba v čase od 14:00 do druhej hodiny ráno sa v okrese Malacky ojedinele očakáva silný nárazový vietor, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť až 55 km/h 15 m/s). Krátkodobo v nárazoch môže mať rýchlosť až 85-90 km/h (23-25 m/s). Preto je vyhlásený druhý stupeň výstrahy pred vetrom.

„Táto rýchlosť predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ oznamuje SHMÚ na internetovej stránke. 

Už oddnes však môžeme očakávať zvýšený vietor, ktorý môže krátkodobo dosiahnuť rýchlosť až 65-80 km/h. Nárazový vietor v takejto rýchlosti môže byť tiež nebezpečný. Dnes máme v okrese Malacky vyhlásený 1. stupeň výstrahy pred vetrom, ktorý potrvá až do zajtra, kedy je vyhlásený druhý stupeň. 
 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: SHMÚ