Mestská knižnica v Bratislave pozýva milovníkov literatúry na bohatý kultúrny program pred Vianocami


Foto: Mestská knižnica v Bratislave pozýva milovníkov literatúry na bohatý kultúrny program pred Vianocami Foto: facebook.com/mestskakniznica

Mestská knižnica v Bratislave vás srdečne pozýva na akcie, ktoré organizujú v tomto predvianočnom období. Pre dospelých si pripravili bohatý kultúrny program.

Upozorňujú aj na zmenu otváracieho času, ktorá nastane počas najkrajších sviatkov v roku. 

„Aj Mestská knižnica by chcela prispieť k vianočnej pohode. Či už kultúrnymi podujatiami alebo dobrou knihou, ktorá k leňošeniu pri stromčeku patrí. V roku 2017 sme kúpili približne 4600 kníh, takže s pomocou našich knihovníčok určite nájdete ten správny titul. Tiež ponúkame rôzne ozdoby a vianočné motívy vyrobené z paličkovej čipky, ktoré nájdete na úseku na Laurinskej do konca roka 2017. Počas sviatkoch chceme upozorniť na zmenený otvárací čas, ktorý nájdete v oznamoch na našej stránke,“ uvádza pani Zuza Liptáková z Mestskej knižnice. 

dnes o 17:30 vás Eva Maliti Fraňová pozýva na spoločné čítanie a zaujímavý program s jej knihou Kustódi/Arianina kniha. Moderátorom programu je Dado Nagy a slovo bude hudbou doprevádzať Martin Nováček. 


V stredu 13. decemrba sa o 17:30 uskutoční Vernisáž výstavy Moniky Orémusovej - Cesta cieľom. Monika Orémusová je študentka 6. ročníka na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Prostredníctvom maľby hľadá svoj pôvod. Tvorba novej imaginárnej krajiny predstavuje opak procesu aktuálnej degradácie životného prostredia. V sérii maliarskych výstupov autorka využíva rôzne formáty i široké spektrum maliarskych a grafických postupov od tradičnej olejomaľby, maľby akrylom po airbrush, kresbu a monotypiu. Výstava bude trvať od 13.12. do 31. januára 2018. 

A vo štvrtok 14. 12. o 17:30 príde do knižnice Zuzana Grochalová, ktorá nám povie Ako prežiť v krajine budúcnosti a zákazov (cestopis o Singapure). Prenáška nám povie všetko, čo sme ešte nevedeli o Singapure a oveľa viac. Dozvieme sa viac o ich kultúre, tradíciach, štvrtiach a živote. Okrem krásy má však Singapur aj veľa zákazov, o ktorých nám povie pani Grochalová. 

20. decembra sa o 15:00 uskutoční komentované čítanie diel za prítomnosti autora. Toto podujatie sa nesie v duchu názvu diela Zuzany Bakošovej Hlavenkovej: Čas činohry našich čias. Odborný komentár k publikácii zabezpečí Karol Horák. Odborný komentár k poézii M. Vlada pripraví Peter Bílý.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Galéria Artotéka, Kapucínska 1
Dátum: 11.12.2017 - 11:00    31.01.2018 - 18:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Mestská knižnica v bratislave