Vianočná električka v Bratislave spríjemňuje predvianočnú dopravu, zmenila sa totiž na rozprávku


Foto: Vianočná električka v Bratislave spríjemňuje predvianočnú dopravu, zmenila sa totiž na rozprávku
Galéria: 9 fotiek
Foto: facebook.com/dpb.sk

„Hlavné mesto v spolupráci s dopravným podnikom aj tento rok pripravilo pre ľudí obľúbenú Vianočnú električku. Verím, že jazda v nej bude príjemným zážitkom pre čo najviac Bratislavčanov a návštevníkov nášho mesta,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Vianočná električka je inšpirovaná známou rozprávkou o perníkovej chalúpke. 

[photo]272[photo]

„Sme radi, že aj my prispejeme našou vysvietenou električkou k vianočnej atmosfére, ktorá už dýcha z celého mesta. Pozývame všetkých, nastúpte  a vychutnajte si tento magický čas,“ povedal riaditeľ úseku obchodu a strategického rozvoja a člen predstavenstva DPB, a.s., Alexander Sako.

Električka bude jazdiť zadarmo pre všetkých cestujúcich od 6. do 30. decembra 2017 v čase od 16.00 do 20.00 h, kedy vyrazí vždy na svoju poslednú okružnú jazdu. Výnimkou sú dni sviatkov 24. a 25. decembra, kedy premávať nebude. Keďže aj historické vozidlá potrebujú prejsť údržbou, aby mohli svojim cestujúcim špeciálnymi nostalgickými jazdami vytvárať krásne zážitky, DPB, a.s., sa rozhodol tento rok nahradiť jazdy Adventnej električky celodennou výpravou Vianočnej električky, a to aj počas víkendov.


Počas sobôt a nedieľ v decembri 2017 teda bude jazdiť Vianočná električka už od 10.00 do 20.00 h (t. j. 9. - 10. 12., 16. - 17. 12., 23. 12. a 30. 12.)

Vianočná električka zmenená na „Perníkovú chalúpku“ bude jazdiť v polhodinových intervaloch po trase: SND - Námestie SNP - Kapucínska – Tunel - Most SNP – SND.

[photo]277[photo] 

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: bratislava.sk