Na ceste smrti, na Staromestkej, čakajú vodičov zmeny. Spomalia dopravu?


Foto: Na ceste smrti, na Staromestkej, čakajú vodičov zmeny. Spomalia dopravu? Foto: Google Maps

Bratislavský magistrát chystá zmeny v dopravnom značení na Staromestskej ulici. Má ísť o zúženie jazdných pruhov, ktorá má vodičov prinútiť k dodržiavaniu predpísanej rýchlosti. Ako píše RTVS, prinesie to so sebou aj jeden problém.

Staromestská ulica spája križovatku na Hodžovom námestí s Mostom Slovenského národného povstania. Práve po nej uháňal Dušan Dědeček, ktorý 2. októbra 2022 usmrtil päť mladých ľudí.

„Na Staromestskej plánujeme úpravu vodorovného dopravného značenia s cieľom aspoň čiastočne riešiť alebo zlepšiť dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti v tomto úseku,“ povedal pre RTVS hovorca magistrátu Peter Bubla.Podľa dopravných odborníkov bude zúženie pruhov znamenať pokles priepustnosti a tým pádom aj dlhšie kolóny. Problematiku by vraj mohol vyriešiť radar. Ten by síce mesto privítalo, ale takú kompetenciu zatiaľ nemajú.

„Dlhodobo apelujeme na vládu, aby takáto zmena bola. Zatiaľ sme sa jej nedočkali,“ povedal Bubla.
Bratislavský magistrát si vzal príklad zo zahraničia, kde sa zúženie jazdných pruhov ukázalo ako efektívne a účinné riešenie. Do zmeny vodorovného dopravného značenia na Staromestskej ulici sa chce mesto pustiť po nástupe lepšieho počasia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu