Bratislavčan Adam Ružička ohrozil svoju kariéru v NHL. Zverejnil video s bielym práškom


Foto: Bratislavčan Adam Ružička ohrozil svoju kariéru v NHL. Zverejnil video s bielym práškom
Galéria: 3 fotky
Foto: Instagram/Adam Ružička

Mladý slovenský hokejista a rodák z Bratislavy Adam Ružička v piatok šokoval internet. Na svojom Instagrame zverejnil kontroverzné video, na ktorom má pred sebou tanier s bielym práškom a kreditnou kartou. Prášok je uhladený do bielej čiary, ako keby bol pripravený na vdýchnutie nosom. V zábere tiež vidieť takmer vypitú fľašu vína.

Galéria: 3 fotky

Keď Adam obráti kameru na seba, do úst si vloží ampulku. Je v nej podobný prášok ako na spomínanom tanieri. Svoj príspevok oľutoval krátko po jeho zverejnení a do pár minút ho stiahol. No márne. Video sa začalo virálne šíriť po sociálnych sieťach. 


Jeho tím Arizona Coyotes sa rozhodol celý incident vyšetriť a dospel k nečakanému kroku. Mladého Slováka zaradil na takzvanú waiver listinu, s cieľom ukončiť jeho kontrakt. Jeho hokejová kariéra v NHL tak visí vo vzduchu. Ružička však nie je jediný slovenský hokejista, ktorý v tíme Arizona Coyotes vyvolal kontroverzie. 

Podarilo sa to aj Richardovi Pánikovi ešte v roku 2018, ktorého zatkla polícia v meste Scottsdale. Opitý útočník odmietol napriek výzvam policajtov opustiť podnik. Prepustili ho až po pár hodinách v policajnej cele.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu