Hoaxy a podvody upozorňujú na ďalšiu dezinformáciu šíriacu ruským veľvyslanectvom


Foto: Hoaxy a podvody upozorňujú na ďalšiu dezinformáciu šíriacu ruským veľvyslanectvom Foto: Facebook/Hoaxy a podvody

Hoaxy a podvody upozorňujú na ďalšiu dezinformáciu, ktorá sa objavila na sociálnej sieti na profile veľvyslanectva Ruskej Federácie sídliacej v Bratislave. V statuse, ktorý bol publikovaný v pondelok 19. februára, sa písalo o tom, že v nemocnici v Mariupole robí Kyjev experimenty na batoľatách v záujme západných farmaceutických spoločností.

Rovnako tam stálo, že zistené informácie overujú, aby sa nepovedalo, že rezort špekuluje s nepotvrdenými informáciami. Profil Hoaxy a podvody označil túto informáciu za nepravdivú a poukázal na to, že už od začiatku ruskej vojny na Ukrajine sa v rámci prokremeľskej propagandy pretláčajú tieto zavádzajúce odhalenia o pokusoch na ľuďoch.

„Štylistické tvrdenia ruského ministerstva zahraničných vecí, podľa ktorého len skúmajú správy a nechcú šíriť neoverené informácie, pričom v samotnom stanovisku sa už objavujú konkrétne tvrdenia, je vypočítavou dezinformačnou metódou. Semienko nedôvery a informačného chaosu už bolo týmto vyjadrením zasiate, čo bolo aj jeho cieľom,“ doplnili pracovníci profilu Hoaxy a podvody na sociálnej sieti.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu