Bratislavská župa odovzdala Ocenenia v sociálnej oblasti za rok 2017, tento rok bolo 11 laureátov


Foto: Bratislavská župa odovzdala Ocenenia v sociálnej oblasti za rok 2017, tento rok bolo 11 laureátov
Galéria: 10 fotiek
Foto: facebook.com/bratislavskykraj.sk

Bratislavský samosprávny kraj aj tento rok udeľoval ocenenia v sociálnej oblasti ľuďom, ktorí si to zaslúžia. Včera sa na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja uskutočnilo slávnostné odovzdávanie už štvrtého ročníka Ocenení v sociálnej oblasti za rok 2017, počas ktorého bolo ocenených 11 laureátov.  

„Hodnotili sa najmä činy, ktorými laureáti prispeli a prispievajú k skvalitňovaniu sociálnych služieb a aj života samotných ľudí so zdravotným postihnutím, ako aj prácu a zanietenie ľudí pracujúcich v tejto oblasti, pretože ju robia s láskou a úctou,” povedala vicežupanka Gabriella Németh. 

Ocenenia udelil iv troch kategóriách, a to: zamestnanec, zamestnankyňa sociálnych služieb; prijímateľ, prijímateľka sociálnej služby; dobrovoľníctvo a filantropia. Ceny odovzdávali tento rok vicežupanka Gabriella Németh, poslankyňa BSK Ildikó Virágová a poslanec BSK Ivan Patoprstý, členovia Komisie zdravotníctva a sociálnych vecí Zastupiteľstva BSK. 

Cieľom udeľovania tohto ocenenia je nie len vyznamenať ľudí, ktorí si to naozaj zaslúžia za svoju prácu a obetu v tejto oblasti, ale aj povzbudenie všetkým, ktorí sociálnu pomoc dávajú, alebo prijímajú.  Návrhy na ocenenie mohli podávať zamestnanci a prijímatelia sociálnych služieb v takýchto zariadeniach, ktoré pôsobia v Bratislavskom samosprávnom kraji. Okrem nich však svoje návrhy mohli podať aj iné fyzické, či právnické osoby. 


Zoznam laureátov za rok 2017:

Kategória zamestnanec, zamestnankyňa sociálnych služieb:
Jarmila Almášiová, Jaroslav Koterba, Ing. Edita Kruzslíková, Mgr. Beáta Paveleková, Daniela Zelinková.

Kategória prijímateľ, prijímateľka sociálnej služby:
Helena Gúrová, Michal Hvozda, Simonne Sadloňová, Milan Taraba.

Kategória dobrovoľníctvo a filantropia:
Erik Stríž, ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: BSK