Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí už zdobí Staré Mesto, starosta ho rozsvieti už dnes


Foto: Vianočný stromček na Hviezdoslavovom námestí už zdobí Staré Mesto, starosta ho rozsvieti už dnes
Galéria: 5 fotiek
Foto: facebook.com/staremesto.sk

Aj Staré Mesto, mestská časť Bratislavy, má svoj vianočný stromček na mieste. Starosta Starého mesta ho slávnostne rozsvieti už dnes, 24. novembra, o 18:00. 

“Stromček má 15 metrov, ide o smrek pichľavý a mestskej časti ho darovala rodina Danterovcov z Bratislavy. Rozsvietením stromčeka otvoríme Staromestské vianočné trhy, ktoré ponúknu aj tento rok pútavý program a nezameniteľnú atmosféru,” povedal starosta Radoslav Števčík. 

Vianočný stromček je symbolom Vianoc a nepochybne patrí k adventnému obdobiu, počas ktorého sa konajú tradičné vianočné trhy po celom Slovensku. K tomuto obdobiu ako aj k adventnému očakávaniu vyvrcholenia Vianoc už tradične patrí adventný veniec.

“Každú adventnú nedeľu opäť rozsvietime sviečku na veľkom adventnom venci na námestí a verím, že si užijeme pokoj týchto sviatkov nielen v kruhu rodín a priateľov, ale i v uliciach Starého Mesta, s jeho obyvateľmi,” dodal starosta. 


Starosta zároveň pripomenul, že k dispozícii je i tento rok obľúbené klzisko, ktoré bude o 10 metrov dlhšie ako minulý rok. Otvorené bude od 10.00 do 22.00 a bude zdarma.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Hviezdoslavovo námestie, Staré Mesto, Bratislava
Dátum: 24.11.2017 - 18:00    22:00
Prečítajte si viac:Zdroj: Staré Mesto Bratislava