Podvody s kryptomenami pribúdajú. Žena zo Senca aj Bratislavčan prišli o tisíce eur


Foto: Podvody s kryptomenami pribúdajú. Žena zo Senca aj Bratislavčan prišli o tisíce eur Foto: Pexels

Podvody s kryptomenami stále pribúdajú. Ľudia, ktorí nerozumejú tomuto druhu investovania, sa stávajú ľahkými korisťami. Podvodníci radi zneužívajú nevedomosť a slabú informovanosť svojich obetí.

Jednou z nich sa stala aj poškodená, ktorej sa podvodník predstavil ako zamestnanec firmy vykonávajúcej vymáhanie peňazí. Dôverovala mu, pretože si myslela, že ide zároveň o zamestnanca jej právnika. Neznámy páchateľ to využil a získal prístup do jej internet bankingu.

Na jej účet poukázal 2 400 €, z ktorých časť previedol na bitcoiny. Ďalšie prevedenie peňazí, ktoré jej páchateľ poslal na účet, žiadal už od poškodenej prostredníctvom bitcoinmatu. Pri návšteve banky žena zistila, že má zablokovaný účet, nakoľko si mala v minulosti zobrať pôžičku vo výške 4 800 €. Podozrenie zo spáchania podvodu vyšetrujú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Senci.


 

Ďalší podvod

Výhodná ponuka rýchleho finančného prilepšenia oslovila aj muža, ktorý prišiel o 10 000 €. Investovanie do nákupu mien a ich následného predaja prostredníctvom aplikácie mu malo zaručiť zisk. Keď si chcel po nákupe bitcoinov vybrať peniaze, bolo mu oznámené, že jeho účet v aplikácii bol zablokovaný z dôvodu podozrenia na podvod. Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V. 

„Opätovne Vás upozorňujeme, aby ste zvážili, komu zveríte svoje peniaze na investovanie. Ak nerozumiete investovaniu a kryptomenám, v žiadnom prípade neposielajte peniaze cudzím osobám,“ píše polícia.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu