Sieť čerpacích staníc TAM plánuje kúpiť konkurenčný Tanker


Foto: Sieť čerpacích staníc TAM plánuje kúpiť konkurenčný Tanker Foto: pexels.com

Sieť čerpacích staníc TAM plánuje kúpiť konkurenčnú sieť Tanker, vyplýva z oznámenia protimonopolného úradu, ktorý transakciu posudzuje. Informuje o tom Denník N na internetovej stránke. 

Sieť čerpacích staníc Tanker patrí kežmarskému podnikateľovi Petrovi Holopovi. V roku 2022 stúpli jej tržby o 80 percent na 159 miliónov eur, ale zisk klesol o bezmála 90 percent na necelých 75-tisíc eur. Čerpacie stanice TAM Autohof a TAM Férové pumpy patria pod firmu T a M trans spedition želiezovského podnikateľa Mariana Tótha. V roku 2022 pri tržbách 366 miliónov eur zarobila 1,6 milióna eur.

Sieť TAM zahŕňa podľa úradu 20 čerpacích staníc, Tanker ich má 27. Dominantným hráčom na slovenskom trhu je Slovnaft, dodáva Denník N. Čerpacie stanice Tanker nájdete v Bratislave, Hlohovci, Ilave, Liptovskom Mikuláši, Malackách, Nitre, Piešťanoch, Podunajských Biskupiciach, Rimavskej Sobote, Rovinke, Senci, Senici, Sučanoch, Topoľčanoch, Trnave, Trstenej, Veľkom Bieli, Čaradiciach a Žiline.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu