Pezinok sa baví na vyhodenej školskej desiate, nájdu sa aj takí, ktorým to nie je pochuti


Foto: Pezinok sa baví na vyhodenej školskej desiate, nájdu sa aj takí, ktorým to nie je pochuti Foto: Facebook/Zdenko Bacúšan

V utorok 13. februára sa v pezinskej facebookovej skupine objavila fotografia vyhodeného rožka so šunkou niekde vonku pri garážach. Autor k nej dopísal otázku: „Rodičia kto si spozná desiatu?“

Väčšinu ľudí v skupine však fotografia pobavila a v komentároch sa niektorí priznali, že aj oni ako deti toto robili. Zaspomínali na svoje školské časy a podelili sa o niektoré naozaj vtipné zážitky. V jednom komentári dokonca padol nápad, že školy by mali vytvoriť diskrétnu potravinovú banku, kde by žiaci mohli nechcenú desiatu odovzdať. Ten, kto by ju chcel by ju zase mohol zjesť.

Niektorých Pezinčanov naopak príspevok nahneval, čo dali vedieť v komentároch alebo nahnevaným emojim pri fotke. Písali, že koľko detí by chcelo takúto desiatu a nemá ju, či ako sa máme dobre, že vyhadzujeme jedlo. Podľa jedného člena na tomto mieste pravidelne každé ráno deti vyhadzujú desiaty, aby si rodičia mysleli, že ju zjedli a v škole sa z nich nesmiali.

Vyhadzovali ste aj vy ako dieťa desiatu? Zahlasujte v našej ankete na konci článku. Celý príspevok nájdete na priloženom odkaze.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu