Amfiteáter pod Devínom je opäť v správe Bratislavy. Mesto ho chce rekonštruovať


Foto: Amfiteáter pod Devínom je opäť v správe Bratislavy. Mesto ho chce rekonštruovať Foto: Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu

Amfiteáter pod hradom Devín v Bratislave sa vráti pod správu hlavného mesta po dlhoročnom súdnom spore. Mestské zastupiteľstvo Bratislavy totiž schválilo dohodu o urovnaní, čím sa vysporiadali s bývalým nájomcom, uvádza župa na svojej webovej stránke.

Riešenie spočívalo v predaji alebo prenájme niektorých pozemkov, pre ktoré mesto nenašlo využitie, keďže sa nachádzali pod alebo vedľa nehnuteľností vlastnených nájomcom. Objekt amfiteátra prenajalo mesto súkromnej spoločnosti ešte v roku 1990 na 99 rokov.

Mestské zastupiteľstvo neskôr túto zmluvu napadlo, čo viedlo k dlhodobým súdnym sporom. Keďže objekt bol predmetom súdneho pojednávania, nebolo možné stavbu rekonštruovať, a teda sa stav stavby postupne zhoršoval.

Vyriešením sporu mesto predíde ďalším rokom, počas ktorých by amfiteáter chátral. Hlavné mesto avizuje svoj ďalší krok, ktorým bude revitalizácia objektu. Bratislava plánuje nájsť partnera prostredníctvom verejnej súťaže, ktorý by prihliadal na citlivosť lokality a verejný záujem.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu