Polícia pri kontrole zamestnancov bratislavskej automobilky prichytila opitého vodiča


Foto: Polícia pri kontrole zamestnancov bratislavskej automobilky prichytila opitého vodiča
Galéria: 8 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave vykonali v utorok 6. februára preventívnu kontrolu v automobilom závode v Bratislave. Trvala od 05:00 hod. do 22:00 hod. Policajti sa zamerali najmä na vodičov nákladných motorových vozidiel, kedy kontrolovali alkohol pred alebo počas jazdy, technický stav vozidiel, ako aj doklady potrebné k vedeniu áut.

V rámci kontroly dopravní policajti udelili celkovo 20 blokových pokút za porušenia povinností vodičov, za zlý technický stav ale aj za nepripútanie sa počas jazdy. Vo ôsmich prípadoch policajti zadržali vodičom osvedčenie o evidencii vozidiel, v jednom prípade bol vodičovi zadržaný aj vodičský preukaz pre uplynutia jeho doby platnosti. 

V jednom prípade policajti zaznamenali aj prítomnosť alkoholu v dychu vodiča. Hodnota alkoholu v tomto prípade neprekročila jedno promile. V rámci akcie sa policajní preventisti zamerali aj na prichádzajúcich alebo odchádzajúcich zamestnancov závodu. Rozdávali im reflexné pásky a vysvetľovali im povinnosť nosiť ich za zníženej viditeľnosti, najmä v skorých ranných a nočných hodinách. 

„Iné prípady závažných porušení zo strany vodičov počas doby trvania uvedenej akcie zaznamenané neboli, do budúcna budeme vo vykonávaní takýchto kontrol, za účelom zvýšenia bezpečnosti cestnej premávky pokračovať,“ doplnilo Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave na sociálnej sieti.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu