FOTO: V Chorvátskom Grobe má vzniknúť fitpark. Na projekte sa už pracuje


FOTO: V Chorvátskom Grobe má vzniknúť fitpark. Na projekte sa už pracuje
Galéria: 13 fotiek
Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Už niekoľko rokov sa hovorí o obnove ihriska Fitpark v Chorvátskom Grobe a jeho druhej etape – workoutovom ihrisku pre mládež a dospelých. Bratislavský samosprávny kraj sa rozhodol posunúť tento nápad ďalej. Vedenie dalo vypracovať architektonickú štúdiu oboch častí Fitparku.

„To všetko s ohľadom na možnosti pozemku, ktorý je križovaný inžinierskymi sieťami, pričom štúdia zohľadňuje kritériá doteraz vyhlásených výziev a ich podmienok pre podanie žiadosti o externé financovanie,“ uviedla iniciátorka projektu a členka občianskeho združenia Srdcom pre Grob Marcela Bugárová.

Druhá etapa bude s workoutovým ihriskom

Druhá etapa Fitparku má obsahovať workoutové ihrisko, atletickú dráhu, plochu pre skupinové cvičenia, ako sú joga či futbal a tiež oddychovú zónu. Architektonický návrh je aktuálne v štádiu preklopenia do projektovej dokumentácie s vypracovaním finálneho rozpočtu. Kľúčovým bodom projektu je poskytovať neustále otvorený a prístupný priestor pre verejnosť.

„Verím, že tento projekt podporí aktívny životný štýl obyvateľov všetkých vekových skupín, a tiež prispeje k pozitívnej atmosfére v našej komunite. Toto ihrisko je navrhnuté ako miesto, kde mládež môže tráviť svoj voľný čas produktívne a zmysluplne, a zároveň ako priestor pre dospelých na udržiavanie fyzickej kondície a stretnutia so susedmi,“ vyhlásila starostka Chorvátskeho Grobu Vladimíra Vydrová.


Pokiaľ ide o umiestnenie ihriska, vybrané pozemky boli zámerne vybraté na športovú infraštruktúru. Ako uviedol bratislavský kraj, Fitpark má byť nielen investíciou do infraštruktúry, ale aj do budúcnosti mladých ľudí v komunite.

„Veríme, že Fitpark bude nielen obohatením našej komunity, ale aj miestom, kde sa obyvatelia môžu stretávať, cvičiť a relaxovať. Mládež nám naozaj rastie a je nesmierne dôležité, aby mali priestor, kde môžu zdravo a aktívne tráviť svoj voľný čas,“ doplnili svoje predstavy zástupcovia občianskeho združenia.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu