Bratislavská polícia narazila na zlodeja babráka. Ukradol peňaženku, no nechal na mieste činu mobil


Foto: Bratislavská polícia narazila na zlodeja babráka. Ukradol peňaženku, no nechal na mieste činu mobil Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I obvinil 37-ročného Richardovi B. z krádeže, ku ktorej došlo koncom minulého mesiaca v jednej z reštaurácií na Žabotovej ulici v Starom Meste.  

Podľa získaných dôkazov mal Richard 24. januára v ranných hodinách ukradnúť personálu reštaurácie peňaženku s finančnou hotovosťou. Mal prejsť za barový pult v čase, kedy sa tam nenachádzal žiadny personál a peňaženku si mal ukryť pod mikinu.

Následne sa mal tváriť, že debatuje s cudzou osobou, no po chvíli sa mal zobrať na odchod. Chýbajúcu peňaženku si všimla čašníčka, ktorej sa náhly odchod Richarda nepozdával. Spolu s ďalším personálom mali Richarda zastaviť a vyzvať ho, aby im ukázal ruky.


V tom momente mu z rúk mala vypadnúť peňaženka spolu s mobilným telefón, čo si ale Richard nevšimol a dal sa na útek. Privolaná policajná hliadka si mobil zobrala. Onedlho na mobil volala Richardova matka, ktorá prezradila, komu telefón patrí.

„Následnou lustráciou bolo zistené, že 37–ročný Richard má na svojom konte 28 záznamov, prevažne za majetkovú trestnú činnosť, za ktoré bol v minulosti trestaný. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Silvia Šimková.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu