• 4. december 2025 o 22:55

V jednej z častí Bratislavy sa neznáma žena vydáva za pracovníčku Západoslovenskej energetiky. Nepúšťajte ju do bytu

V Dúbravke sa žena vydáva za pracovníčku Západoslovenskej energetiky

Foto: V jednej z častí Bratislavy sa neznáma žena vydáva za pracovníčku Západoslovenskej energetiky. Nepúšťajte ju do bytu
Foto: freepik.com/pvproductions

V Dúbravke sa objavil prípad podvodného správania. Obyvatelia z Gallayovej ulice upozornili mestskú časť na ženu, ktorá sa vydávala za pracovníčku ZSE (Západoslovenská energetika) a tvrdila, že prišla odčítať elektrinu. Preukaz, ktorým sa snažila dostať do bytu, však nebol pravý.

Energetická spoločnosť vo svojich odporúčaniach opakovane upozorňuje, aby si ľudia vždy vyžiadali služobný preukaz a overili totožnosť pracovníka cez oficiálnu infolinku alebo web. Ak si obyvatelia nie sú istí, odporúča sa nikoho do bytu nevpúšťať.

Mestská časť vyzýva obyvateľov, aby boli obozretní a informovali aj susedov či blízkych. Podľa samosprávy je ostražitosť v takýchto prípadoch kľúčová.

ZSE zdôrazňuje:

*vždy si pýtať služobný preukaz,

*overiť totožnosť pracovníka cez oficiálnu linku alebo web,*

nevpúšťať nikoho dnu, ak si nie ste istí.

Prosíme, buďte obozretní a informujte aj susedov a blízkych. Ostražitosť je na mieste.



Minútky zo Slovenska