FOTO: Nezodpovedný vodič spôsobil nehodu v okrese Senec, pri ktorej sa prevrátil župný sypač


FOTO: Nezodpovedný vodič spôsobil nehodu v okrese Senec, pri ktorej sa prevrátil župný sypač
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Bratislavský kraj

V utorok 30.1. v ranných hodinách centrálny dispečing Správy ciest Bratislavského samosprávneho kraja bol upozornený na nehodu vozidla zimnej údržby. Tá sa stala počas zimnej prác na ceste III/1044 medzi Boldogom a Čatajom v okrese Senec.

Vozidlo zimnej údržby odstraňovalo poľadovicu na úzkej ceste III. triedy. Oproti vodičovi správy ciest sa rútilo auto, ktoré neprispôsobilo dráhu a rýchlosť voči sypaču. Pracovník sa snažil zamedziť zrážke s autom, a preto zatočil auto na nespevnenú krajnicu, dôsledkom čoho s čelnou radlicou zachytil pevnú prekážku a zišiel mimo cesty.

Hmotnosť a zvýšené ťažisko nákladného auta spôsobili, že keď prešlo cez cestnú priekopu, prevrátilo sa. Ako uviedol bratislavský kraj, vďaka duchaprítomnej reakcii vodiča sypača nebola žiadna osoba pri nehode zranená. Nezodpovedný vodič protiidúceho auta svojou bezohľadnosťou podľa župy ohrozil na zdravie šoféra a spôsobil aj škodu na majetku Správy ciest BSK.

„Upozorňujeme všetkých vodičov, že okrem dodržiavania pravidiel cestnej premávky treba vždy jazdu prispôsobiť stavu vozovky, počasiu, aj situácii na ceste. Stačí sekunda nepozornosti a nešťastie je na svete,“ napísalo vedenie bratislavského kraja na sociálnej sieti.
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu