Opitý Ukrajinec nezvládol jazdu po križovatke Budatínska, polícia mu namerala skoro 2 promile


Foto: Opitý Ukrajinec nezvládol jazdu po križovatke Budatínska, polícia mu namerala skoro 2 promile Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

V utorok 30. januára mal v skorých ranných hodinách 20-ročný Vadym K. z Ukrajiny šoférovať po križovatke nadjazdu Budatínska. Pri odbočovaní vľavo na Budatínsku ulicu dostal šmyk a následne s vozidlom narazil do obrubníku.

Privolaná polícia ho podrobila dychovej skúške, ktorá ukázala pozitívny výsledok s 1,85 promile. Dopravní policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Ukrajinca zadržali a previezli na príslušné policajné oddelenie.

Poverený policajt odboru dopravných nehôd Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave obvinil 20-ročného muža z úmyselného prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

„Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj k ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Silvia Šimková.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu