Opitý mladík narazil do niekoľkých áut na Podunajskej ulici. Polícia mu namerala viac ako 2 promile


Foto: Opitý mladík narazil do niekoľkých áut na Podunajskej ulici. Polícia mu namerala viac ako 2 promile
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

V sobotu 27. januára v čase 1:53 hod. mal 25-ročný Aleksandr P. šoférovať po Podunajskej ulici v smere na Estónsku. Tam mal naraziť do zaparkovaného vozidla na pravej strane, následne nabúral do ďalšieho zaparkovaného auta. Náraz bol natoľko silný, že auto buchlo do iného zaparkovaného vozidla, ktoré bolo taktiež nárazom odrazené do iného.

Mladík po tomto „výkone“ pokračoval v jazde a zase narazil do už tretieho auta, ktoré sa opäť pohlo a buchlo do ďalšieho vozidla. Po jazde plnej nárazov zostal stáť v strede cesty na Podunajskej ulici. Vodiča si všimla okoloidúca hliadka dopravnej polície, ktorá ho na mieste podrobila dychovej skúške. Tá ukázala pozitívny výsledok s 2, 38 promile. 

Mladého muža okamžite zadržali a previezli na policajné oddelenie. Celková výška škody na vozidlách bola vyčíslená na 6 500 eur. Poverený policajt odboru dopravných nehôd Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vzniesol obvinenie voči 25 – ročnému Aleksandrovi P. z Bratislavy za úmyselný prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.


V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. „Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj k ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností  nepožili,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Silvia Šimková.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu