Zatiaľ čo jeden z rušňovodičov skončil po zrážke dvoch vlakov pri Jablonove nad Turňou v nemocnici v starostlivosti lekárov, druhý strávil noc v cele policajného zaistenia. Informuje o tom košická polícia s tým, že u tohto vodiča boli bezprostredne po nehode vykonané dychové skúšky na alkohol a tiež na zistenie prítomnosti drog či iných omamných látok v tele, oba testy mali negatívny výsledok.
„Rožňavský policajný vyšetrovateľ vykonal procesné úkony s rušňovodičom jedného z vlakov, ktorý bol zadržaný, obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia, po ich vykonaní bol zo zadržania prepustený,“ uviedla polícia.
V prípade prvého rušňovodiča bolo nariadené odobratie biologického materiálu, keďže bol s ťažkými zraneniami letecky prevezený do nemocnice.
Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. „Vyšetrovanie a všetky potrebné procesné úkony naďalej pokračujú. O prípadnom posune vás budeme informovať,“ dodala.
Dokumentovanie nehody pokračovalo počas celej noci až do skorých ranných hodín, počas ktorých sa podarilo odstrániť z trate rýchlik smerujúci od Košíc. „Počas celej noci policajti dohliadali, aby sa do havarovaných vlakov nedostali nepovolané osoby a aby sa osobné veci cestujúcich dostali späť k svojim majiteľom,“ priblížila polícia.
Naďalej prebiehajú práce v súvislosti s odprataním vlaku, ktorý visí nad roklinou pri Soroške. Viac sa dočítate v tomto článku.